ápr. 07 2012

Az esszéíró pályázatot a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája és az Armel Operafesztivál hirdeti. Minden egyes pályázó belépőjegyet kap az Armel Operafesztivál versenyelőadásaira.

A pályázat feltételei:

• 5-10 oldal terjedelmű mű
  • 1 szerző 1 művel indulhat
  • Az esszé lehetséges témái: Miért szereti / nem szereti az egyetemista korosztály az operát? Felemelő, magasztos és fennkölt vagy unalmas, dagályos és ciki? Érvek és ellenérvek az opera imádata vagy gyűlölete ellen. Képes-e az opera emberi érzelmeket hitelesen közvetíteni? Az opera a 21. században. Színház vagy ének a színpadon? Klasszikus vagy kortárs?
  • A pályaművet zárt borítékban, jeligével ellátva kell leadni, a borítékba egy másik zárt borítékot kell helyezni, mely tartalmazza a jelige feloldását (név, kar, szak, évfolyam, értesítési cím, e-mail cím, telefon)

Díjazottak száma: 3 fő

Elnyerhető összegek: 20.000 Ft, 15.000 Ft, 10.000 Ft

A pályázat leadási határideje: 2012. szeptember 10.