Sándor Klára

telefon: 62/544-244

honlap: http://www.sandorklara.hu

fogadóóra: kedd 12:00-13:00

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészet- és Természettudományi Kara Kulturális Örökség és Humánin Tanszékének vezetője, főiskolai tanár. Nyelvész, társadalomkutató. 1991-ben szerezte meg az egyetemi doktori címet turkológiából, 1992-ben elnyerte az MTA Szegedi Bizottságának Díját, 1993-ban a Magyar Tudományos Akadémia Ifjúsági Díját. 1996-ban lett a nyelvtudomány kandidátusa. 1997-ben Széchenyi Professzori Ösztöndíjat, 2000-ben Bolyai Kutatási Ösztöndíjat, 2002-ben Hajdú Péter Ösztöndíjat kapott. Kutatási területe az evolúciós nyelvelmélet és a nyelvszociológia, ezen belül a nyelvi változás, a nyelvi megbélyegzés és diszkrimináció, a nyelv és hatalom viszonya, a nyelv, a kultúra és a társadalom összefüggései, valamint a 21. századi kommunikáció sajátosságai.